DEUTSCH ENGLISH
KEP Adresi: corlutso@hs03.kep.tr

DUYURULAR

UETS - Ulusal Elektronik Tebligat (e-Tebligat) Sistemi Hk

10 Ocak 2020

Sayın Üyemiz,


7201 sayılı Tebligat Kanunu değiştirilen 7/a maddesi ve 6 Aralık 2018 tarihinde yayınlanan 30617 sayılı Elektronik Tebligat Yönetmeliğine uyarınca yapılan elektronik tebligat işlemlerini yürütmek amacıyla PTT A.Ş tarafından kurulan, işletilen ve güvenliği sağlanan sistem Ulusal Elektronik Tebligat Sistemi (UETS) olarak adlandırılır. UETS 1 Ocak 2019 tarihi itibariyle de yürürlüğe girmiştir.
Elektronik Tebligat, VUK (Vergi Usul Kanunu)’ nun 456 ve 213’üncü maddelerinde yer alan “Genel Tebliğ Hükümleri” ne göre gerekli tebliğ belgelerinin e-Tebligat sistemiyle mükelleflere dijital ortamdan bildirgenin yapılmasıdır.

Alışılagelmiş tebliğ gönderim sistemindeki tüm kurallar bu sistemde de aynen hükümlerini korumaktadır. Gönderimi ise e-Tebligat Yönetmeliği hükümlerine uygun olarak, bütünlük ve değiştirilemez şekilde Ulusal Elektronik Tebligat Sistemi (UETS) ile tebliğ edilen kişiye iletilmesidir.

Şirketler Ulusal Elektronik Tebligat Sistemi (UETS)’ne Ticaret Bakanlığı’na bildirmiş oldukları Kanuni Yetkilileri ile giriş yapıp şirket hesaplarını aktif edebileceklerdir.

Resmi Gazetede yer alan ELEKTRONİK TEBLİGAT YÖNETMELİĞİ’ni okumak için TIKLAYINIZ

Bilgilerinize sunarız

Saygılarımızla

İbrahim KARAĞÖZ

Genel Sekreter

GÜNCEL
BİZE ULAŞIN Zafer Mahallesi Şehitler Cad. No:6 Çorlu Tekirdağ - Türkiye PK59850
TELEFON +90 282 651 10 96
FAKS +90 282 651 35 10
E-POSTA corlutso@corlutso.org.tr
Duyurular Kurumsal Doküman Arşivi Firma Rehberi Üye Girişi Bize Ulaşın

Mail Listemize Katılın

Yandaki formu kullanarak mail listemize katılabilir,
yeniliklerden ve duyurulardan anında haberdar olabilirsiniz.